Podstawowe usługi

Laseroterapia

Oculomedica - Laseroterapia

Laseroterapia stosowana jest w chorobach siatkówki, w jaskrze oraz w zmętnieniu torby tylnej soczewki. Jest to działanie wiązką laserową o określonej częstotliwości i mocy celem zahamowania procesów chorobowych.

Podstawowe informacje

Czas trwania

sam zabieg trwa około 10-20 minut a cały pobyt w przychodni około 1 godziny

Finansowanie

NFZ, prywatnie, raty


Wskazania

  • zmętnienie torebki tylnej po operacji usunięcia zaćmy
  • schorzenia siatkówki
  • jaskra

Przeciwwskazania

  • brak wglądu w dno oka
  • brak współpracy z lekarzem
  • brak możliwości utrzymania pozycji siedzącej

Niezbędne dokumenty

Pobierz wzory dokumentów

Przebieg zabiegu

Zabieg laseroterapii siatkówki wykonywany jest w gabinecie zabiegowym. Po uprzednim rozszerzeniu źrenicy wykonywana jest seria naświetleń laserem o określonej wiązce, która w zależności od rodzaju schorzenia ma za zadanie zahamowanie lub cofnięcie zmian chorobowych. Podobnie wykonuje się laseroterapię w jaskrze.

Najczęściej laseroterapię siatkówki wykonujemy u pacjentów z retinopatią cukrzycową. Jej celem jest zahamowanie progresji zmian i zachowanie bądź poprawa ostrości widzenia. W przypadku retinopatii proliferacyjnej zazwyczaj laseruje się  obwodową cześć siatkówki. Fotokoagulacja tego obszaru prowadzi do poprawy ukrwienia pozostałej części dna oka. W cukrzycowym obrzęku plamki zastosowanie lasera ułatwia z kolei zanik mikrotętniaków i wylewów. Prowadzi jednak do powstawania ubytków w centralnym polu widzenia. Powikłania tego można uniknąć stosując lasery wykorzystujace najnowocześniejszą technikę mikropulsów, które nie niszczą nabłonka barwnikowego siatkówki. Jako jedyny ośrodek w regionie takiego lasera używamy w Oculomedice. Dodatkowo stosujemy tryb „PATTERN”, który znacząco skraca czas zabiegu i poprawia komfort pacjenta. Laseroterapię siatkówki stosuje się także w zakrzepie żyły centralnej siatkówki (CRVO) oraz w zakrzepie gałązki (BRVO).

Jaskra jest chorobą nieuleczalną. Można jednak skutecznie zahamować jej rozwój, co pozwala choremu zachować użyteczną ostrość widzenia nawet do końca życia. Nieleczona może doprowadzić do trwałej ślepoty. W Oculomedice w jaskrze wykonujemy bezpieczny zabieg SLT oraz MLT z użyciem mikropulsów.

W przypadku zmętnienia torebki tylnej soczewki po operacji zaćmy można ją rozciąć laserem YAG przywracając w ten sposób dobrą ostrość wzroku.

Finansowanie

Zapraszamy do zapoznania się ze sposobami finasowania zabiegów.
(NFZ, prywatnie, raty)

Zapisz się

Zapraszamy do umówienia się na wizytę przez Internet.

Zobacz więcej