Aktualności

Bezpieczny laser

Oculomedica - Bezpieczny laser

16 kwietnia 2015

W ubiegłym roku wykonaliśmy blisko 450 zabiegów laseroterapii w cukrzycy przy użyciu naszego nowego lasera. Zaobserwowaliśmy, iż dzięki zastosowaniu technologii mikropulsów pacjenci zgłaszają znacznie mniejszy dyskomfort podczas terapii!

Do laseroterapii używamy najnowszego lasera, który emituje światło żółte co pozwala na bezpieczniejsze prowadzenie terapii.

Dodatkowo nasz laser wyposażony jest w technologię mikropulsów co daje z kolei możliwość leczenia chorób plamki bez wywoływania oparzenia tkanki jak ma to miejsce w przypadku konwencjonalnej laseroterapii. Podzielenie impulsu laserowego na wiele mikropulsów pozwala bowiem na dostarczenie do siatkówki mniejszej ilości energii oraz umożliwia schłodzenie tkanki pomiędzy każdym z mikroimpulsów. Taka technika laserowania daje także możliwość powtórnego wykonania zabiegu w tym samym miejscu. Stymulacja siatkówki pomaga zmniejszyć obrzęk siatkówki w plamce, jednocześnie nie niszcząc jej struktury.

Technika użycia mikropulsów pozwala również z powodzeniem wykorzystać laser w zabiegach MLT (MicroPulse Laser Trabeculoplasty) w leczeniu jaskry.

Dzięki wykorzystaniu trybu leczenia „PATTERN” umożliwiającego naświetlanie siatkówki nie jednym impusem lecz wiązką impulsów ułożonych w różne kształty znacznemu skróceniu uległ również czas samej terapii laserowej co wyraźnie zwiększa komfort pacjentów.

 

Zapisz się

Zapraszamy do umówienia się na wizytę przez Internet.

Zobacz więcej